Mivel teszi hatékonyabbá cégét a megfelelően kezelt munkavédelem?
Csak hogy néhány példát említsek:
-
- A biztonság javítása csökkenti a munkahelyi balesetek számát és súlyosságát
- A csökkentett kockázati szint a munkahelyet vonzóbbá és kellemesebbé teszi, ami növeli a termelékenységet mind a vállalat mind az egyén szintjén.
- Jogszabályi követelmények írják elő a munkahelyek a biztonságos működését. Amint a biztonság megfelel a hatályos követelményeknek, a törvényes szankció már nem fenyeget bírsággal, vagy súlyosabb esetében a tevékenység felfüggesztésével.
- A fokozott biztonság okozta megbízhatóbb termelés – mind a megfelelően karbantartott és munkafolyamathoz optimalizált géppark, mind pedig a jobb munkakörnyezetben dolgozó kollégák oldaláról – azt eredményezi, hogy a tervezett menetrendnek megfelelően időben, és a minőségi követelmények szerinti termékek kerülnek kiszállításra a vevőnek.
A hatékony munkavédelem és a biztonság a tervezésnél kezdődik, ahol még az egészség veszélyeztetése nélkül felmérésre kell, hogy kerüljenek a kockázatok, amelyek mindazokat veszélyeztetik, akik egy munkaterületre belépnek – a fizikai dolgozói állomány tagjait, a menedzsmentet vagy az éppen látogató partnereket. Annak érdekében, hogy a biztonság tervezhető lehessen, felkészült szakember bevonásával olyan cégre és tevékenységre szabott, alapos vizsgálatokat kell végezni, mint például:
-
- Kockázatértékelés
- Kockázatbecslés kémiai vagy biológiai kockázatok jelenléte esetén
- Munkavédelmi szempontú gépvizsgálat
- Gép és berendezés időszakos, rendkívüli biztonsági vagy ellenőrző felülvizsgálata
Ezen vizsgálatok képezik alapját a cég azon szabályozásának, melyet követve elérhetők a biztonság kapcsán kitűzött célok:
-
- Munkavédelmi Szabályzat
- Egyéni védőeszközök juttatási rendje
- Mentési, vészhelyzeti terv
- Munkavédelmi oktatási tematika és az oktatás megtartása
Magyarország Alaptörvénye, illetve a munkavédelemről szóló 1993. évi XCIII. törvény alapján „Minden munkavállalónak joga van az egészségét, biztonságát és méltóságát tiszteletben tartó munkafeltételekhez.” Ezt figyelembe véve minden munkáltatónak, sőt, minden egyéni vállalkozó személynek is figyelembe kell vennie a hatályos jogszabályi előírásokat, és terveznie kell a tevékenységét illető biztonság elérésével, a megfelelő munkavédelmi rendszer kialakításával.
Milyen veszélyeket kell figyelembe venni, akár egy egyszerű kisbolt esetében is? Nincs olyan tevékenység, ahol ne jelentenének kockázatokat a különböző fizikai veszélyforrások – például a különböző szerszámok, a zajok, a szennyezett munkaköri levegő vagy az áramütés –, hogy igazából csak a legtriviálisabbakat említsem. Ezek fényében nem meglepő, hogy egy modern és összetett technológia esetében a triviálisnak tűnő veszélyforrásokon túl felmerülnek még kémiai kockázatok is, köszönhetően a tevékenységek során felhasznált vegyi anyagoknak, melyek legtöbbször nem azonnal, hanem hosszú távon, akár több évnyi használat után okoznak komoly, sokszor súlyos megbetegedéseket.
A legértékesebb és legfontosabb dolog a személy, az egyén egészsége, melynek védelméért tenni szükséges. Legyen szó akár projekt jellegű megbízásokról, amelyek kapcsán egy konkrét feladatra összpontosítva valósítjuk meg a biztonságos munkakörülményeket, akár pedig folyamatos munkavédelmi megbízotti tevékenységről, ugyanolyan elhivatottan és felkészülten támogatom Partnereimet. Keressen bátran munkavédelmi megbízotti szolgáltatásom kapcsán az Ajánlatkérés vagy a Kapcsolat menüpontokat használva.